Aktualności

taxi

Czy taksówki są bezpieczne?

Taxi to najlepsza forma podróżowania po mieście. Często z nich korzystamy, bo są wygodnym środkiem transportu. Wsiadamy na postoju czy też kurs zamawiamy telefonicznie, a kierowca zawozi nas pod wskazany adres. Jeśli się spieszymy na spotkanie lub dworzec, mamy pewność, że dojedziemy zawsze na czas.

zobacz
wyposazenie taksowki

Jakie powinno być niezbędne wyposażenie taksówki?

Aby pojazd mógł być wykorzystywany jako taksówka, powinien spełniać nie tylko odpowiednie warunki techniczne, ale również standardy i normy z zakresu wyposażenia.

zobacz
żółta taksówka

Jak powinien postąpić pasażer w przypadku kolizji podczas jazdy?

W przypadku kolizji podczas jazdy taksówką pasażer powinien zachować zimną krew i nie oddalać się z miejsca zdarzenia. Kolizja bowiem jest zdarzeniem drogowym, w wyniku którego nikt nie ucierpiał, a zniszczeniu uległy jedynie samochody. Uczestnikiem kolizji jest każda osoba, która brała udział w zdarzeniu, czyli także pasażer. Sprawdź, jaki jest sposób postępowania w przypadku stłuczki […]

zobacz
taksometr

Taksometry – jak to jest z licznikami?

Taksometr jest elektronicznym przyrządem pomiarowym, służącym do obliczania według ustalonych taryf należności za przejazd. Sprawdź, jak działają te urządzenia i jakie wartości biorą pod uwagę, przy naliczaniu końcowej opłaty, a także jaki system naliczania opłaty obowiązuje w Polsce.

zobacz
przejazd taksowka

Dlaczego warto korzystać z taksówek?

Taksówki, oprócz przewozu klientów po terenie miasta z punktu A do punktu B, pełnią także wiele innych funkcji. Dzięki nim łatwiejsze staje się między innymi dostarczenie przesyłki czy zaplanowanie zwiedzania. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z taksówek?

zobacz
taxi

Na czym polega doręczanie przesyłek taksówką?

Chociaż przejazdy taksówkami nadal kojarzą się głównie z indywidualnym transportem pasażerów, warto zdać sobie sprawę, że korporacje taksówkowe posiadają o wiele bogatszą ofertę. Sprawdź w naszym wpisie, co proponuje Radio Taxi w Krakowie i na czym polega doręczanie przesyłek taksówką!

zobacz
taxi ludzie

Taxi osobowe i bagażowe w Krakowie. Oferta dla przedsiębiorców

Wiele firm nie dysponuje własną flotą samochodów, co sprawia, że potrzebują alternatywnych środków przewozu osób. Co więcej, czasami zdarza się, że w firmie zaszła nagła potrzeba przewozu większego ładunku bagażowego. Niestety firmy transportowe nie reagują dostatecznie szybko na takie zapotrzebowanie, dlatego idealnym rozwiązaniem jest przewóz bagażowy oferowany przez firmy taksówkarskie. Co ważne, bardzo często jest […]

zobacz
wycieczka autem

Wycieczka po Krakowie i okolicach taksówką? Z Radio Taxi 919 to możliwe!

Kraków to niewątpliwie gratka dla każdego turysty. Miasto ma wiele do zaoferowania zarówno gościom zagranicznym, jak i krajowym. Atrakcje dla siebie znajdzie tu właściwie każdy, bez względu na zainteresowanie. Kraków zachwyca zabytkami, obiektami sakralnymi, folklorem, kuchnią, czy wydarzeniami kulturalnymi. Co więcej, jest doskonałą bazą do wypadów w Tatry lub Wieliczki. Radio Taxi 919 przygotowało propozycję, […]

zobacz
taxi bagaz

Jakie usługi świadczy taxi bagażowe?

Taxi bagażowe to specyficzny rodzaj taksówki. Samochód nie służy do przewozu osób, czy bagażu. Tym pojazdem w bezpieczny sposób przewożone są wielkogabarytowe przedmioty, nawet te nietypowe. Przedstawiamy usługi oferowane przez taxi bagażowe.

zobacz
zamawianie taksówki

Zwyczaje w zamawianiu taksówek w różnych krajach na świecie

Teoretycznie w zamawianiu taksówek nie ma nic trudnego: dzwonimy, podchodzimy do specjalnie oznaczonego pojazdu lub w nowoczesnej wersji – korzystamy z aplikacji, podajemy adres i jedziemy. Gdy jesteśmy w swoim kraju, czujemy się pewnie i doskonale znamy język, przejazd taksówką nie jest ani niczym nadzwyczajnym. Tanie taxi w Krakowie bez większego problemu dowiezie nas w […]

zobacz