Aktualności

transport mienia

Transport mienia – co musisz wiedzieć

Nie ma osoby dorosłej, która chociaż raz nie musiałaby się zmierzyć z problemem przeprowadzki. Zwykle wiąże się ona z osiągnięciem dorosłości, czy też rozpoczęciem nauki na studiach, bądź w szkole średniej w miejscowości znacznie oddalonej od domu rodzinnego. Nie zawsze jednak przewóz rzeczy osobistych jest możliwy przy wykorzystaniu własnego auta. Co zrobić, kiedy na nowy adres musimy przewieźć rzeczy gabarytowe, wartościowe, czy też szczególnie wrażliwe na wstrząsy?

Na czym polega usługa transportu mienia?

Transport mebli, dokumentacji firmy, czy też sprzętu AGD i przedmiotów wartościowych to spore wyzwanie logistyczne, które dla własnego bezpieczeństwa dobrze jest powierzyć osobom na co dzień trudniących się przeprowadzkami różnego rodzaju. Niezwykle istotne jest bowiem przy tego typu usługach odpowiednie zabezpieczenie towaru na czas podróży, ale też odpowiednie do rodzaju przewożonego ładunku postępowanie z produktami podczas ich załadunku i rozładunku. Kluczowe jest dobranie właściwego opakowania mienia, rozlokowanie go w wozie tak, aby żaden z przewożonych przedmiotów nie stanowił zagrożenia uszkodzenia innego podczas np. manewrów skręcania w czasie jazdy.

Jakie rodzaje mienia podlegają szczególnym zabezpieczeniom?

Decydując się na usługi przewoźnika w przypadku transportu mienia, warto sprawdzić doświadczenie firmy w wykonywaniu danej usługi. Zupełnie innego podejścia wymagać będzie zlecenie przewozu sprzętu AGD i mebli, niż elektroniki użytkowej, urządzeń specjalistycznych, czy też dzieł sztuki, księgozbiorów. Należy zadbać o ich sprawny załadunek, a także o wypakowanie ich w sposób umożliwiający łatwą identyfikację przedmiotów. Zwłaszcza tych zapakowanych w kartony i tektury uniemożliwiające wzrokową identyfikację ładunku. Drogie, wartościowe przedmioty na żadnym etapie transportu nie mogą zostać uszkodzeniu, czy też zdekompletowaniu. Jest to możliwe tylko przez odpowiednie przygotowanie przesyłki i jej właściwe oznakowanie.