Aktualności

walizki lotnisko

Jak działa taxi bagażowe?

Taksówki kojarzą nam się przede wszystkim z przewozami osobowymi. Warto jednak pamiętać, że coraz więcej firm taksówkarskich zapewnia również pomoc w przewozie bagażu. W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć nieco zasady działania taxi bagażowego, opisując specyfikę tego rodzaju usług oraz sytuacji, w których warto z nich skorzystać.

Specyfika działania taxi bagażowego

Taksówki świadczące usługi transportowe z zakresu przewozu bagażu coraz częściej działają na terenie wielu polskich miast. Dużą popularnością cieszy się taxi bagażowe w Krakowie, gdzie wiele osób jest zainteresowanych skorzystaniem z tego rodzaju usług. Nietrudno się domyślić, że różnią się one od typowych taksówek, z których możemy skorzystać jadąc na lotnisko czy wracając z wieczornego spotkania. W tym przypadku wykorzystywane są odpowiednie pojazdy, w których można przetransportować rzeczy o nieco większych gabarytach, czyli właśnie bagaże.

Tego rodzaju usługi okazują się bardzo przydatne w przypadkach, gdy wyjeżdżamy z większą ilością bagażu. Można wówczas zamówić taxi bagażowe, które sprawnie przewiezie nasze rzeczy na lotnisko. Często również taksówki tego rodzaju zamawiane są w przypadku osób, które przeprowadzają się do nowego mieszkania, mając ze sobą niewielkie ilości przedmiotów zapakowanych w walizki czy pudełka. Z usług taxi bagażowego korzystają również firmy przewożące z miejsca na miejsce niewielki sprzęt lub większą ilość dokumentów.

Taxi bagażowe sprawdzi się w sytuacjach, gdy mamy ze sobą nieco większą ilość bagażu, której nie jesteśmy w stanie przetransportować ani komunikacją miejską, ani w standardowej taksówce, ani też własnym pojazdem.

Od czego zależy koszt usług taxi bagażowego?

Taxi bagażowe w Krakowie działa na terenie miasta i okolic. Usługa może być zrealizowana różnym typem pojazdu, a klient może sam wybrać taksówkę według własnego uznania. W ofercie znajdują się m.in. samochody marek Mercedes i Iveco.

Ceny usług taxi bagażowego zależą od czasu wynajęcia taksówki, a także ilości przejechanych kilometrów. Ceny różnią się też w zależności od tego, czy usługi świadczone są na terenie Krakowa czy też poza miastem. Ceny mogą być wyższe, jeśli zamawiamy taksówkę w niedzielę, święto lub w nocy.

Więcej o naszych przewozach osobowych i innych usługach dowiedzą się Państwo, kontaktując się bezpośrednio lub telefonicznie z naszą firmą.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z prezentowaną ofertą.

Napisz do nas