Aktualności

taxi

Jak zostać taksówkarzem?

Chciałbyś dołączyć do naszego zespołu kierowców Radio Taxi 919? Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić. Zobacz również, na czym polega współpraca z nami.

Wymagania

Przyszły taksówkarz musi mieć skończone 21 lat oraz posiadać prawo jazdy kategorii B. Powinien przejść badania lekarskie, a także badania psychotechniczne oraz przedstawić zaświadczenie o niekaralności. Aby uzyskać licencję taksówkarza, musi również odbyć szkolenie z transportu drogowego. Egzamin na licencję będzie wymagał wiedzy na temat topografii Krakowa i znajomości przepisów prawnych dotyczących zawodu taksówkarza.

Na czym polega współpraca z korporacją?

Każdy taksówkarz po otrzymaniu licencji zakłada jednoosobową działalność gospodarczą. Wówczas może zdecydować się na współpracę z naszą spółką, której siedziba mieści się w Krakowie. Kolejny warunek, który musi zostać spełniony to posiadanie sprawnego i zadbanego samochodu (preferowane są auta z segmentu D i E oraz vany). Preferujemy kandydatów z wysoką kulturą osobistą. Ponadto mile widziana jest znajomość języka angielskiego. Co miesiąc należy uiszczać opłaty dla spółki: abonament w wysokości 450 zł oraz należność za dzierżawę terminala, która wynosi 95 zł. Decydując się na współpracę z nami, nie płacisz wpisowego, za darmo dzierżawisz radio oraz masz dostęp do najlepszych miejsc postojowych taxi w Krakowie i okolicach, m.in. Płyta Centrum PKP, CH Czyżyny, CH Zakopianka.

Jaki powinien być taksówkarz?

Pewne cechy osobowości wyraźnie pasują do zawodu taksówkarza. Najlepiej, gdy kandydat ma w sobie dużą dozę cierpliwości oraz cechuje go opanowanie i komunikatywność. Nie powinien bać się jazdy nocą i być wytrzymały – długa jazda samochodem nie może go męczyć. Wiadomo, że godziny pracy ustala się indywidualnie, ale jednak każdy przyszły taksówkarz powinien być świadomy tego, że największe zarobki przyniesie mu praca w godzinach nocnych oraz w weekendy i święta.

Więcej o naszych przewozach osobowych i innych usługach dowiedzą się Państwo, kontaktując się bezpośrednio lub telefonicznie z naszą firmą.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z prezentowaną ofertą.

Napisz do nas