Aktualności

lotnisko

Jak szybko dotrzeć na lotnisko w Krakowie?

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice każdego roku obsługuje kilka milionów pasażerów, którzy wylatują lub przylatują do Polski. To jedno z najważniejszych lotnisk w naszym kraju, realizujące przeloty do wielu krajów na całym świecie. Trzeba jednak pamiętać, że port lotniczy oddalony jest od centrum Krakowa o ok. 11 km. Zatem planując podróż, należy uwzględnić również przejazd na lotnisko.

Na szczęście w tej kwestii mamy kilka dostępnych opcji. W tym artykule podamy najważniejsze możliwości dotarcia na lotnisko, wskazując na najwygodniejszą i najszybszą opcję.

Możliwości dotarcia na lotnisko w Balicach

  • Autobusy

Z centrum Krakowa kursują autobusy MPK jadące bezpośrednio na lotnisko w Balicach. Dojeżdżają tam dwie dzienne linie autobusowe i jedna nocna. Bilet autobusowy jest dość tani i można go kupić w automatach biletowych na przystankach. Autobusy odjeżdżają z przystanku Dworzec Główny Wschód przy Regionalnym Dworcu Autobusowym (przy Dworcu Kolejowym), co jest dużym udogodnieniem dla osób, które przyjeżdżają do Krakowa autobusem, busem lub pociągiem z innych miast, a następnie muszą szybko dostać się na lotnisko. Średni czas przejazdu na lotnisko wynosi ok. 40 minut, ale uzależniony jest od natężenia korków w mieście.

  • Przewozy regionalne

Przewozy Regionalne (Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych) to nie najtańsza opcja, ale za to stosunkowo szybka. Pociąg pokonuje 11 km w niecałe 20 minut! Pociągi na lotnisko odjeżdżają w ciągu dnia średnio dwa razy na godzinę. Trzeba jednak uwzględnić konieczność przesiadki z pociągu do darmowego Shuttle Bus, który dowozi nas ze stacji kolejowej Balice pod terminale.

  • Busy

Na lotnisko w Balicach dojeżdżają też liczne busy, które dowiozą nas z centrum miasta bezpośrednio na terminale. Większość z nich odjeżdża z Regionalnego Dworca Autobusowego. Taki przejazd można zarezerwować wcześniej przez internet lub u kierowcy. Cena uzależniona jest od wybranego przewoźnika i zwykle wynosi ok. 20 zł.

Zdecydowanie najwygodniejszą opcją jest skorzystanie z taksówki. Wybierając Radio Taxi 919, można dostać się na lotnisko bezpośrednio ze swojego mieszkania, przez co oszczędzamy wiele czasu i energii. Dodatkowo można skorzystać również z opcji taxi bagażowego, dzięki czemu bez żadnych problemów przetransportujemy na lotnisko swój bagaż.

Więcej o naszych przewozach osobowych i innych usługach dowiedzą się Państwo, kontaktując się bezpośrednio lub telefonicznie z naszą firmą.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z prezentowaną ofertą.

Napisz do nas