Aktualności

starówka w krakowie

Atrakcje Krakowa, które musisz zobaczyć

Kraków - miasto pełne historii, kultury i piękna, które jest jednym z najbardziej fascynujących miejsc do odwiedzenia w Polsce. Co ciekawego można w nim zwiedzić? Jakich atrakcji w Krakowie nie można przegapić?

Co ciekawego trzeba zobaczyć w Krakowie?

Stare Miasto i Rynek Główny to serce Krakowa i jeden z największych średniowiecznych rynków w Europie. Zachwycające kamienice, Kościół Mariacki z niesamowitą wieżą, Sukiennice oraz Ratusz Stanisławowski to tylko niektóre z atrakcji tego miejsca. Spacerując po uliczkach Starego Miasta, można poczuć ducha przeszłości i cieszyć się niepowtarzalną atmosferą. Będąc w Krakowie, koniecznie trzeba odwiedzić też Zamek Królewski na Wawelu. To jeden z najważniejszych zabytków w Polsce i dawna siedziba królów polskich, która dzisiaj pełni rolę muzeum i symbolu narodowej historii. Dostaniesz się tam taxi lub komunikacją miejską. Wewnątrz zamku można podziwiać królewskie apartamenty, kaplicę Zygmuntowską oraz skarbiec z niezwykłymi klejnotami. Niezapomnianym doświadczeniem jest także spacer po Wzgórzu Wawelskim, gdzie można podziwiać piękne ogrody i panoramę miasta.

Inne atrakcje Krakowa

Niezależnie od tego, czy podróżujesz samochodem, komunikacją czy taxi, na Twojej liście atrakcji Krakowa powinna znaleźć się Kopalnia Soli w Wieliczce. To jedno z największych osiągnięć inżynieryjnych i zabytków kultury materialnej na świecie. Podziemne komory, korytarze i kaplice, wykonane w całości z soli, tworzą niezwykły labirynt pod ziemią. Podczas wizyty można zobaczyć olbrzymie komory, kaplicę św. Kingi, a także poznać historię wydobycia soli. Kazimierz to kolejne miejsce, które nie można przegapić podczas pobytu w Krakowie. Dawna żydowska dzielnica, pełna urokliwych kamienic, wąskich uliczek i klimatycznych restauracji, zdecydowanie zachęca do spacerów.